Kategorie

Nové produkty

» Momentálně nejsou žádné nové produkty

 

 

3. beseda o zdravé výživě - omezení mléka a náhrada rostlinnými

 

Na třetí besedě z cyklu: „ Chcete změnit jídelníček, ale nevíte jak?“ se nás sešlo osm. Všechny opět zvědavé a natěšené na nové informace

a pátek 17. června naplnil naše očekávání.

 

Tématem tohoto setkání bylo omezení živočišných mléčných výrobků. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o mléce, jeho zpracování i působení na náš organizmus. Již víme jaké výrobky z mléka je schopen náš organizmus lépe zpracovat. Zajímavé byly i informace o výrobcích z mléka, třeba jaký rozdíl je mezi čerstvým a stolním máslem, co by měl /nebo spíše neměl/ obsahovat jogurt, ale i mnoho užitečných rad o mléce rostlinném. Co vše obsahuje, jak a kde ho použít i to, jak ho vyrobit a je to jednoduché… Ochutnali jsme mléko vyrobené z vlašských ořechů a máku a vynikající Kešu sýr. Touto besedou skončil první třídílý cyklus. Mnohé z nás jistě nové informace a recepty od paní Poncové využijí a na další setkání se budeme těšit někdy na podzim…. 

 

2. beseda o zdravé výživě - omezení bílého cukru

 

 

V sobotu 28. května jsme se sešly na dalším povídání z cyklu besed o zdravé výživě: Chcete změnit Váš současný jídelníček a nevíte jak?

Tématem tohoto setkání bylo omezení bílého cukru.

 

   Paní Poncová opět povídala velmi zajímavě a téma přitáhlo samé ženy. Dozvěděly jsme se o rozdílu mezi jednoduchými a složitými cukry, o důležitosti složitých cukrů, které našim tělům dávají potřebnou energii, o tom kde je získat. Máme zajímavé fígle jak používat k oslazení ovoce sušené či čerstvé, jak na ovocná pyré, nebo jaký je rozdíl mezi sirupy a sladem a i o tom, že med má hlavně jednoduché cukry, které nám úplně neprospívají.K ochutnání byly vynikající sušenky z rýžové mouky s oříšky a mrkvová buchta.

    Další setkání je v pátek 17. června od 19 hodin v čp 16 a tématem je Omezení živočišného mléka a náhrada rostlinnými. Pokud jste náhodou, ať ženy či muži nějakou besedu nestihli, nevadí, klidně můžete přijít i na další témata.